8 maja 2022 Udostępnij

Proste sposoby na rozwinięcie czerwonego dywanu dla gości

W świecie biznesu każdy klient powinien być traktowany jak VIP, ponieważ jest właśnie taki - ważny! Mimo to w Twoim biurze pojawią się goście, których należy traktować jak złote gwiazdy. Mamy tu na myśli potencjalne duże kontrakty z dostawcami lub kontakty zagraniczne.

Istnieje wiele sposobów na rozwinięcie czerwonego dywanu - można pójść na całość i zorganizować imprezę najwyższej jakości lub wybrać coś bardziej subtelnego - wszystko zależy od gościa. Jakie są główne punkty, o których należy pamiętać?

  • Komfort - zadbaj o to, by goście czuli się komfortowo już od momentu przybycia, a więc weź ich płaszcze, uśmiechnij się, przywitaj ich i zaoferuj im poczęstunek.
  • Zapewnijim przestrzeń, z którą się zapoznają - zwłaszcza jeśli ktoś przyjeżdża z zagranicy, przebywanie w jednej części biura jest lepszym rozwiązaniem niż obwożenie ich po kilku miejscach; znajomość jest kluczowa. Ich bazą może być sala konferencyjna ze stołami do robienia notatek itp.
  • Zaimponuj im wyst rojem - Uporządkuj swoje biuro i upewnij się, że najbardziej stylowe meble biurowe są na widoku. Pamiętaj, że starasz się zrobić dobre pierwsze wrażenie, a aranżacja biura to wirtualny rodzaj "power dressing"!
  • Przygotujprezentację - Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pełną prezentację w programie PowerPoint, czy też na coś bardziej nieformalnego, upewnij się, że masz przygotowaną jakąś prezentację, która zadziwi Twoich gości. Można to zrobić wokół okrągłego stołu konferencyjnego, aby stworzyć bardziej osobisty klimat.
  • Włącz urok - Nie trzeba mówić, że powinieneś być najbardziej czarującym i pomocnym człowiekiem!

Jak widać, rozwijanie czerwonego dywanu nie polega na wynajmowaniu sal i wymyślnym wystroju, może być tak proste, jak bycie miłym i uprzejmym.

Czy masz jakieś inne pomysły na to, jak powitać gości?

Ilona Wójtowicz

Redakcja regeneracjestudni.pl