15 lipca 2022 Udostępnij

3 szybkie ćwiczenia oddechowe, które pomogą uniknąć kłótni w biurze

Jest tylko jedna rzecz w życiu, która pozostaje niezmienna przez cały czas - twój oddech.

Od chwili narodzin do chwili śmierci oddech jest jedyną stałą rzeczą, którą mamy. Możesz wykorzystać oddech, aby pomóc sobie w wielu różnych sytuacjach, od tych, w których jesteś niespokojny i zestresowany, po te, w których jesteś zły i musisz się uspokoić.

W miejscu pracy prawdopodobnie w pewnym momencie zdenerwujesz się na kolegę. Jest to normalne, jednakże, Jest to sytuacja, którą trzeba kontrolować, aby nie przerodziła się w pełnowymiarowy konflikt.

Kiedy pracujesz z kolegami przy stołach w sali konferencyjnej lub współpracujesz przy stołach na wysokości trybun, to normalne, że czasem się nie zgadzasz. Mała różnica zdań może być zdrowe ponieważ pomaga dostrzec inne punkty widzenia i inną stronę historii. Nie jest jednak zdrowe, jeśli pozwolisz, aby te różnice zdań stały się bardzo kwaśne i spowodowały zakłócenia i podziały w przestrzeni biurowej.

Dobrym sposobem na uniknięcie tego jest wykorzystanie siły oddechu jako narzędzia do uspokojenia się. Kiedy jesteś spokojny, jest o wiele mniej prawdopodobne, że znajdziesz się działając z gniewu lub mówiąc coś, czego chciałbyś nie mieć.

Mindfulness to kolejna metoda, którą możesz zastosować, ale ona również wykorzystuje moc oddechu, aby pomóc Ci pozostać tu i teraz i uniknąć przeskakiwania do przeszłości lub daleko w przyszłość. Obie te metody są niezwykle dobrymi sposobami na kontrolowanie swoich reakcji na problemy, ale jak dokładnie możesz wykorzystać swój oddech w najbardziej efektywny sposób?

Oto trzy ćwiczenia oddechowe, które możesz zastosować, gdy zauważysz, że Twoja złość lub irytacja zaczyna wzrastać.

  1. Metoda 1 - Odsuń się od sytuacji w jakieś spokojne miejsce i zamknij oczy. Skup się na swoim oddechu i wdychaj przez nos przez liczbę pięciu, w sposób powolny i stały. Zrób pauzę na trzy, a następnie zrób wydech przez usta w ten sam sposób, do pięciu razy sztuka. Powtarzaj, aż poczujesz się spokojniejszy.
  2. Metoda 2 - Ponownie odsuń się od sytuacji i zamknij oczy. Połóż dłoń na brzuchu, zakrywając marynarkę. Wdychaj głęboko przez nos i zauważ, że Twój brzuch podnosi się pod dłonią. Zatrzymaj się na sekundę i jeszcze raz zrób wydech przez nos. Powtarzaj to, aż poczujesz spokój. Jest to również przydatne, aby pomóc Ci uniknąć płytkiego oddychania, które często występuje, gdy jesteś zestresowany lub zły.
  3. Metoda 3 - Tametoda wykorzystuje wizualizację w tym samym czasie co koncentrację na oddechu i jest to świetny sposób na uspokojenie się. Ponownie musisz być z dala od źródła gniewu, więc zabierz się w spokojne miejsce. Wdychaj przez nos i wyobraź sobie, że podczas wdechu twoje ciało wypełnia spokój i szczęście. Zatrzymaj się, a następnie zrób wydech przez usta, wyobrażając sobie, że stres i zdenerwowanie ulatniają się z twojego ciała. Następnie, podczas drugiego wdechu, wyobraź sobie słowa: "Wdycham spokój i ciszę". Na wydechu wyobraź sobie słowa "wydycham stres i złość". Powtarzaj, aż będziesz spokojniejszy.

Bycie z dala od miejsca zdenerwowania i od osoby, która cię zdenerwowała, jest niezbędne, jeśli chcesz, aby te ćwiczenia zadziałały. Oznacza to odejście od biurka i udanie się w miejsce, gdzie są elementy przyrody. Jeśli możesz iść na zewnątrz, idź na to, ale jeśli nie głowa gdzieś w obrębie biura, które jest ciche. Jeśli masz podłogi z twardego drewna, są one idealne, ponieważ również łączą się z naturą.

Wielu pracodawców zapewnia miejsca do spędzania czasu wolnego z tego właśnie powodu, być może z kabinami i wygodnymi krzesłami. Warto pomyśleć o zainstalowaniu ich w swoim biurze, jeśli chcemy skupić się na unikaniu konfliktów i zapewnieniu spokojnego i harmonijnego środowiska pracy dla swoich pracowników.

Ilona Wójtowicz

Redakcja regeneracjestudni.pl