1 czerwca 2022 Udostępnij

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrobić "Sickie"?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się obudzić rano i nie czuć się na siłach, aby pójść do pracy? Większości z nas zdarzyło się to w pewnym momencie, ale i tak zwlekamy się z łóżka, pijemy kawę i idziemy do naszego współczesnego biura. Niektórzy jednak decydują się zadzwonić na chorobowe - jest to powszechnie znane jako "pulling a sickie".

Zasadniczo jest to sytuacja, w której zgłaszasz się na chorobowe, choć wcale nie jesteś chory.

Czy zdarzyło Ci się to zrobić?

Sprawdź tę infografikę, aby poznać kilka statystyk na temat tego, jak powszechny jest problem "sickie" - możesz być zaskoczony!

Źródło: www.citation.co.uk/news/hr-and-employment-law/the-cost-of-sickies

Jak widać, aż 39 milionów straconych dni roboczych można przypisać "chorym". To bardzo dużo straconych dni! Największym powodem, dla którego ludzie zgłaszają się na chorobowe, jest stres. Jeśli czujesz się zestresowany, o wiele lepszym pomysłem jest zajęcie się tym problemem, niż ukrywanie się przed nim, co w zasadzie robisz, gdy zgłaszasz się na chorobowe. Jeśli pójdziesz do lekarza z powodu stresu, a on wypisze Ci zwolnienie lekarskie, to jest to zupełnie inna sprawa; mówimy tu o pojedynczym dniu, w którym po prostu nie możesz stawić czoła obciążeniu pracą, jakie masz przy biurku.

Zminimalizowanie liczby prawdziwych zachorowań w środowisku biurowym jest możliwe, ale jeśli w Twoim biurze wzrasta liczba "chorych", być może nadszedł czas, aby sprawdzić, dlaczego tak się dzieje. Czy morale w Twoim biurze jest niskie? Czy istnieje jakiś problem, którego nie dostrzegasz? Jeśli więcej osób decyduje się pójść na chorobowe, niż przyjść do pracy i usiąść przy biurku, musisz zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje.

Jakie jest Twoje zdanie na temat problemu "chorobowego"?

Katarzyna Nytko

Redakcja regeneracjestudni.pl