15 sierpnia 2022 Udostępnij

Dlaczego separacja jest ważna przy projektowaniu domowego biura?

Kiedy pracujesz w domu, istnieje efekt psychologiczny, którego musisz być świadomy.

Wszystko to sprowadza się do sposobu, w jaki zaprojektujesz swoje domowe biuro, ale także gdzie je umieścisz. Jeśli masz swoje biuro domowe ustawić gdzieś spędzasz dużo czasu, gdy nie pracujesz, takich jak salon lub sypialnia, to okaże się, że jesteś zawsze myśli o pracy, kiedy nie powinno być pracy. I odwrotnie, okaże się, że zawsze myślisz o domowych tematach niezwiązanych z pracą, kiedy pracujesz, takich jak prace domowe lub to, co jest w telewizji!

Ten psychologiczny efekt oznacza, że należy poświęcić wiele uwagi temu, gdzie w domu znajduje się domowe biuro.

Projektowanie biura domowego nie jest łatwym wyczynem. Możesz myśleć, że po prostu umieszczasz biurko gdzieś i idziesz, ale jest bardzo duża różnica między produktywnym biurem domowym a po prostu biurem domowym. Z Oczywiście Chcesz dostać najwięcej zrobić, że można i chcesz zrobić to wszystko do wysokiego standardu. Jeśli masz swoje biuro domowe w pobliżu telewizora w salonie, to nie będzie to produktywne miejsce, to na pewno!

Gdzie powinieneś umieścić swoje domowe biuro?

Złote pytanie!

Zasadniczo, to zależy od tego, ile miejsca masz w domu i układ już masz. Jeśli masz wolny pokój, to jest to idealne miejsce. Jeśli masz odnowiony strych, ogród zimowy lub nawet odnowioną przestrzeń garażową, są to również dobre wybory dla miejsca, w którym powinno być twoje domowe biuro. Jednak nie każdy ma takie przestrzenie.

Jeśli tak jest, musisz spojrzeć na obszary swojego domu, w których nie spędzasz tak dużo czasu. Sypialnia nie jest dobrym miejscem. Najlepiej skreślić ją z listy od samego początku. Jeśli masz swoje domowe biuro w sypialni, trudno będzie ci odpocząć. Co musisz zrobić w swojej pracy do zrobienia Lista łatwo zaczyna infiltrować twój umysł podczas gdy ty próbujesz dostawać twój nocnego odpoczynku, i ty kończysz czuć zmęczonego gdy ty ostatecznie robisz mię twój biurowemu krzesłu następny dzień.

Twój salon również nie jest najlepszym miejscem dla twojego domowego biura, jednak jeśli nie masz wyboru, powinieneś wybrać kącik, który stoi z dala od telewizora i sofy. Mieć twój plecy do terenu ty wydajesz dużo twój domowego czas znaczy że ty no znajdujesz dwa tereny twój życie mieszać wpólnie zbyt dużo.

Jadalnia nie jest złym miejscem, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. Ponownie, spróbuj odwrócić się od przestrzeni życiowej tak bardzo, jak to możliwe, ale patrzenie na ścianę przez cały czas, kiedy pracujesz, może nie być zbyt inspirujące. W takim przypadku, być może usiądź przed oknem, jeśli to możliwe, ale upewnij się, że odblaski od słońca nie stanowią problemu podczas pracy na komputerze.

Znajdując najlepsze miejsce dla swojego domowego biura oznacza, że będziesz bardziej produktywny podczas godzin pracy i nie zauważysz ogromnej ilości łączenia dwóch obszarów swojego życia. To jest korzystne na obu poziomach i stworzy szczęśliwsze środowisko pracy dla Ciebie też.

Ilona Wójtowicz

Redakcja regeneracjestudni.pl