19 września 2016 Udostępnij

Meble w biurze – co jest obecnie modne i praktyczne?

Meble w biurze jakie mamy obecnie do dyspozycji w niczym już nie przypominają tych z końca XX w. Dziś wymagamy już od takiego wyposażenia, aby było praktyczne, funkcjonalne, wygodne, a wręcz komfortowe, mobilne, usprawniające pracę, a oprócz tego eleganckie i ciekawe. Można powiedzieć, że zadanie producentów mebli wcale nie jest łatwe i mają spory orzech do zgryzienia, aby zdobyć przychylność klientów. niby nic się nie zmieniło w teorii pracy biurowej, jednak w praktyce wymagania znacznie wzrosły: szafy powinny być pojemne i jednocześnie nie mogą zajmować wiele miejsca, biurka muszą być wygodne, ale też ułatwiać pracę na każdym etapie. (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-pracownicze/)

Jak to wszystko pogodzić?

Na obecnym etapie pracy biurowej, gdzie komputery przechowują masę dokumentów i plików, nie musimy już trzymać ton papierów w segregatorach, nie trzeba mieć kilku czy kilkunastu urządzeń do robienia ksero, skanu czy druku, ponieważ zastąpiły je urządzenia wielofunkcyjne, a tym samym mamy więcej przestrzeni. Zatem producenci mebli stanęli przed nie lada wyzwaniem, tak aby stworzyć nowe projekty biurek, regałów i szafek, które będą zapewniały wygodę, funkcjonalność pracy i zapewnią ciekawy wystrój wnętrza. zaczynają się pojawiać nowe funkcje biurek, foteli i szafek, nie wystarczą już tylko zwykłe meble jakie znaliśmy przez kilkanaście lat.

Na rynku pojawiły się biurka z regulowanym elektrycznie blatem, mobilne szafki na półkach, wbudowane w meble media porty czy mnóstwo innych zaawansowanych technologicznie nowinek, które zachęcają do kupna, ale też wpływają na komfort pracy. Obecnie dzięki telefonii komórkowej i powszechnemu dostępowi do Internetu, rozmowy z klientami odbywają się na stojąco, w czasie przechodzenia przez korytarz czy inne pomieszczenia. Można mieć laptopa zamiast komputera stacjonarnego, wiec praca może być wykonywana z każdego miejsca jakie sobie wybierzemy.

W wielu biurach możemy spotkać się z aranżacją przestrzeni typu open space, co możliwe jest właśnie dzięki nowoczesnemu podejściu do produkcji mebli biurowych. Producenci mebli wyszli naprzeciw oczekiwaniom właścicieli biur i wprowadzi mnóstwo ciekawych rozwiązań do przygotowania stanowisk pracy w open spece, w tym ścianek działowych miedzy biurami, tworzącymi małe, osobne pokoje dla każdego pracownika.

Dzięki temu każdy pracownik może w odosobnieniu wykonywać swoje obowiązki i mieć własny kawałek przestrzeni do kreatywnego tworzenia nowych projektów.

Ilona Wójtowicz

Redakcja regeneracjestudni.pl