4 września 2022 Udostępnij

4 elementy niezbędne do efektywnej organizacji hot deskingu

Hot desking jest jak Marmite. Albo się je kocha, albo nienawidzi; rzadko kiedy istnieje jakiś środek.

Jednak pomimo tego, nadal pozostaje jednym z najbardziej wykorzystywanych i efektywnych systemów biurkowych. Jeśli myślisz o wprowadzeniu hot desking do swojego biura, jest kilka rzeczy, o których musisz pomyśleć wcześniej. Dokładne zaplanowanie wszystkiego oznacza mniejsze prawdopodobieństwo napotkania problemów, a jeśli całe przejście będzie płynne, pracownicy z większym prawdopodobieństwem zaakceptują zmianę.

Jeśli nie jesteś pewien, czym jest hot desking, jest to w zasadzie system pracy, który oznacza, że pracownicy nie mają przypisanego biurka. Wybierają oni miejsce, w którym będą pracować w danym dniu, w zależności od tego, co muszą zrobić lub z kim muszą pracować. Powodem, dla którego hot desking nie jest zbyt popularne, ponieważ wielu pracowników lubi mieć własną przestrzeń, czyli własne biurko. Kiedy się to odbiera, może to spowodować spadek morale, ponieważ czują się oni tak, jakby nie mieli już swojej osobistej przestrzeni w środowisku biurowym.

Oczywiście jest to problem, który można przezwyciężyć, wystarczy podejść do zmiany w odpowiedni sposób i zaangażować pracowników na każdym kroku.

Przyjrzyjmy się 4 must haves jeśli chcesz opracować skuteczny hot desking w swoim biurze.

Ergonomiczne meble

Fakt, że masz pracowników poruszających się po biurze i używających różnych biurek i krzeseł biurowych oznacza, że potrzebujesz pewnej ilości możliwości regulacji, aby uniknąć bólów. Ergonomiczne meble są ważne, ponieważ mogą być zmienione do specyficznych potrzeb jednostki, a zatem zmniejsza potencjał dla chronicznych warunków bólowych w czasie.

Osobiste miejsce do przechowywania

Gdy masz własne biurko, zwykle trzymasz torbę i inne rzeczy w szufladach, zwykle zamykanych na klucz. W przypadku korzystania z hot desking nie jest to możliwe. Konieczna jest więc jakaś forma przechowywania rzeczy osobistych. Może to być osobista szafka lub mała, przenośna szafka dla każdego pracownika.

Kabiny biurowe

Może się okazać, że pracownik nie musi zajmować biurka przez określony czas, a po prostu potrzebuje miejsca, w którym mógłby przedyskutować z kolegą kwestię związaną z pracą. Jeśli to konkretne biurko jest pożądane przez kogoś innego, zauważysz problem. Jednak jeśli masz kabiny biurowe, ci, którzy chcą dyskutować, burza mózgów i współpracy mogą korzystać z tych przestrzeni bez przerywania nikogo innego i bez zajmowania biurka przez dłuższy czas.

System rezerwacji sal konferencyjnych i pomieszczeń na żądanie

W miarę korzystania z systemu hot desking szybko zauważysz, że na niektóre biurka i obszary jest większe zapotrzebowanie niż na inne. Jeśli okaże się, że powoduje to problem kolejek, potrzebny jest jakiś system rezerwacji, który zapewni ludziom możliwość wcześniejszej rezerwacji czasu w tych obszarach.

Myśląc z wyprzedzeniem i włączając must haves do swojego hot desking może się okazać, że będzie on przebiegał znacznie płynniej i zostanie przyjęty w bardziej pozytywny sposób niż w innym przypadku.

Ilona Wójtowicz

Redakcja regeneracjestudni.pl