19 września 2016 Udostępnij

Czego unikać wybierając meble do biura?

Gdy słuchamy rad innych osób, zwykle zakładamy, że pozwolą nam one na zrobienie czegoś dobrze. Niestety, coraz częściej mamy do czynienia również z poradami, których lepiej jest się wystrzegać. Wyjątkowo często pojawiają się one wówczas, gdy przystępujemy do wyposażenia biura albo miejsca do pracy. (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-pracownicze/)

Które z nich mogą zatem okazać się największym rozczarowaniem?

Wśród wielu porad szczególnie niebezpieczna jest ta, która zakłada, że biuro powinno zwalać z nóg. Co ciekawe, dość łatwo można odpowiedzieć na pytanie o to, jaka jest geneza tej sugestii, podobne podejście święciło bowiem triumfy w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wychodzono wówczas z założenia, że im ważniejsze stanowisko zajmujemy, tym większe powinno być nasze biurko. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo, monumentalne biura były bowiem na porządku dziennym. Oczywiście, w samej spektakularności nie ma niczego złego, istnieje jednak pewien warunek.

Sami musimy czuć się w takim miejscu dobrze, w innym wypadku bowiem posiadanie takiego biura nie ma po prostu sensu. Kolejnym problemem związanym z wyposażeniem miejsca pracy jest trudne do wytłumaczenia zamiłowanie wielu osób do sztucznych kwiatów. Oczywiście, również ono może doczekać się wyjaśnienia, kwiaty działają bowiem kojąco na oczy i oczyszczają powietrze. Jest to prawda, nie mówimy jednak wcale o zaletach sztucznych kwiatów, te bowiem nadają się przede wszystkim do zbierania kurzu.

Kolejna rada, która brzmi wiarygodnie, często jednak przynosi więcej strat niż korzyści, zakłada, że ładnie nie jest tożsame z dobrze. Ponownie mamy do czynienia z sugestią, która wydaje się być uzasadniona, nie można bowiem nie doceniać znaczenia, jakie powinna mieć dla nas ergonomia. Pamiętajmy jednak, że biuro powinno nam się podobać, zmobilizuje nas to bowiem do większego zaangażowania.

Co więcej, naprawdę wartościowe produkty z definicji spełniają wymogi związane z BHP, ewentualne obawy są więc bezpodstawne. Warto wspomnieć i o tym, że nie należy kupować mebli wyjątkowo tanich. Oszczędności są w takim przypadku jedynie pozorne.

Katarzyna Nytko

Redakcja regeneracjestudni.pl