19 sierpnia 2022 Udostępnij

Najlepsze rośliny biurowe, które można włączyć do projektu biophilic office

Czy wiesz, że posiadanie kilku roślin biurowych w Twojej przestrzeni może faktycznie podnieść morale, zwiększyć produktywność oraz poprawić zdrowie i samopoczucie?

To prawda!

Rośliny nie tylko wyglądają atrakcyjnie i dodają przestrzeni klimatu, ale mają też wiele innych zalet. Problemem jest to, że istnieje niezliczona ilość rodzajów roślin, więc jak znaleźć te najlepsze, które można włączyć do projektu biura i upewnić się, że uzyskasz najlepsze korzyści dla swoich pracowników i poziomów wydajności?

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla niektóre z najlepszych roślin biurowych, które należy wybrać do projektu biura.

Źródło - https://allwork.space/2018/09/the-7-best-low-maintenance-plants-for-the-workplace/

Włączenie roślin do swojego biura pomaga stworzyć biophilic office design. To w zasadzie oznacza, że wprowadzasz elementy z zewnątrz, do środka i pozwalasz Matce Naturze podać Ci pomocną dłoń. Korzyści są dalekosiężne, a ponadto pomaga to stworzyć imponująco wyglądającą przestrzeń, która da najlepsze pierwsze wrażenie odwiedzającym. Kiedy to zrobisz, zapewnisz sobie powtarzalność biznesu i utrzymasz zyski na dobrym poziomie.

Staranny wybór roślin biurowych da Ci najlepszy rezultat. Większość roślin wymienionych w powyższej infografice oczyszcza powietrze, co oznacza, że wyciąga toksyny i paskudy z powietrza i sprawia, że całe biuro jest zdrowsze. Jest to również dobra rzecz dla każdego, kto cierpi na alergie, ponieważ pyłki i inne alergeny są zmniejszone w wyniku dobrej pracy rośliny.

Oczywiście, trzeba się upewnić, że ktoś dba o rośliny, tzn. podlewa je codziennie, a jeśli potrzebują konkretnych rodzajów żywności dla roślin, to otrzymują to, czego potrzebują, gdy tylko jest to konieczne. Należy również upewnić się, że rośliny biurowe są umieszczone w pobliżu światła słonecznego. Jeśli tego nie zrobisz, przekonasz się, że zaczynają brązowieć i wyglądają znacznie gorzej niż ich najlepsze cechy. W końcu umrą. Może się również okazać, że rośliny zaczynają się skręcać i wyginać w kierunku światła - nie panikujcie, to normalne, ale nadaje roślinom biurowym dość unikalny wygląd!

Jakkolwiek zdecydujesz się na wprowadzenie zieleni do swojego biura, ważne jest, aby zrozumieć powody tego stanu rzeczy. Każdy element natury jest korzystny dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nie tylko oczyszcza powietrze, ale także poprawia koncentrację i skupienie. Wszystko to składa się na bardziej produktywną przestrzeń biurową, po prostu dodając kilka ukłonów w stronę natury!

Możesz pójść o krok dalej w projektowaniu biofilicznego biura. Możesz mieć rośliny biurowe na biurkach, ale możesz też poszukać dekoracji współczesnego biura w naturalnych odcieniach. Pomyśl o zieleniach, błękitach i beżach. Możesz zrobić to krok dalej, jeśli masz budżet, włączając żywą ścianę. Jest to pełna ściana roślin, które rosną wzdłuż i w górę ścian, pomagając zwiększyć ogólne efekty zdrowotne w biurze. Jednak ten rodzaj ściany wymaga regularnej konserwacji, więc jest to coś, co należy dokładnie przemyśleć, zanim zdecydujesz się iść w dół tej linii.

Teraz wiesz, które rośliny są najlepsze dla biura, możesz udać się do lokalnego centrum ogrodniczego i zrobić małe zakupy. Następnie umieść rośliny w najbardziej odpowiednich miejscach w biurze i czekaj na korzyści dla zdrowia i produktywności!

Michał Krzema

Redakcja regeneracjestudni.pl