19 września 2016 Udostępnij

Kontenery biurowe - proste i funkcjonalne

Kontenery biurowe są niewielkimi szafkami, które można wykorzystywać na wiele sposobów.

Najczęściej stosuje się w tym kontekście rozróżnienie na kontenery stacjonarne i mobilne, z których te ostatnie są osadzone na kółkach. Wybór ich najwłaściwszego rodzaju powinien być uzależniony przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-pracownicze/)

Kontenery mobilne zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że można je łatwo przemieścić, co sprawia, że szybko można doprowadzić do przeorganizowania przestrzeni.

Kontenery stacjonarne najczęściej są wykorzystywane jako uzupełnienie segmentu mebli, można je przy tym umieścić nie tylko przy biurku, ale również w niszy lub pod parapetem. Kontenery sprawdzają się w momencie, w którym zastanawiamy się nad tym, gdzie umieścić biurowe drobiazgi, o których wiadomo, że powinny znajdować się pod ręką, nie mamy jednak pojęcia, gdzie je schować. To właśnie do nich trafiają ołówki i spinacze, formularze do wypełniania, podręczne słowniki, koperty, a niekiedy również dokumenty.

Na tym jednak nie kończą się ich właściwości, coraz częściej możemy więc usłyszeć o wykorzystaniu kontenerów w charakterze dodatkowego blatu do pracy albo stolika kawowego. Jeśli w naszym biurze znajduje się komputer stacjonarny, szybko możemy przekonać się o tym, że jest on nieoceniony jako drukarka albo skaner. Co więcej, część tego typu mebli posiada też wysokie szuflady idealnie sprawdzające się wówczas, gdy chcemy znaleźć miejsce na teczki lub akta.

Mobilny kontener jest uważany za rozwiązanie funkcjonalne również dlatego, że jest nieoceniony, gdy chcemy przetransportować w obrębie biura większą partię dokumentów. Jest to znakomity pomysł na uzupełnienie typowego zestawu mebli biurowych, co sprawia, że problemem przestaje być utrzymanie ładu tak w dokumentach, jak i w sprzęcie, który jest przez nas użytkowany.

Katarzyna Nytko

Redakcja regeneracjestudni.pl