18 grudnia 2016 Udostępnij

Jak wybrać meble do gabinetu?

Jeśli mamy urządzać gabinet szefa to będzie trzeba pomyśleć o takich mebli, które sprawią, że to miejsce będzie rzeczywiście wyjątkowe.

Nie da się ukryć, że gabinet szefa czy dyrektora to zawsze najważniejsze miejsce w całej firmie. Jeśli mamy tam również cześć konferencyjną będzie się tam przyjmować gości i klientów. Dlatego pomieszczenie musi wykazywać taki charakter, który będzie dopasowany do szefa.

Jakie meble wybrać, by o charakterze rzeczywiście świadczyły?

Meble biurowe

Najważniejsze są tutaj upodobania osoby, która będzie z tego biura korzystał, a więc szefa. Trzeba się zastanowić czy woli on styl klasyczny czy może coś bardziej nowoczesnego, może chce postawić na nieco szaleństwa, czy może liczy się poczucie humoru. Niezależnie od tego wszystkiego należy pamiętać, że ważną kwestią jest to, by te meble wybrane charakteryzowały się dobra jakością, były eleganckie, niebanalne.

Jaki wybrać styl?

Tutaj nie da się jednoznacznie powiedzieć. Na pewno są takie osoby, które postawią na klasykę i to podkreśli ich status w firmie. Wszystko może wyglądać luksusowo, dystyngowanie. Sprawdzać się będą elementy klasyczne z drewna i dodatki, które przede wszystkim są bardzo eleganckie. Z drugiej strony są takie osoby, które stawiać będą na minimalizm.

Dodatki do biura

Jednak nie musimy się obawiać, że minimalizm oznacza od razu brak elegancji. Tak naprawdę jest inaczej. Czasami jak to mówią klasycy mniej znaczy więcej. Wystarczy wybrać proste formy, ale zakończone krawędziami ostrymi. W tym momencie można wybrać także specjalną fakturę, niestandardową barwę, brak ozdób czy dodatków. Jeśli szef chce personalizować takie miejsce to może tam wprowadzić swoje dodatki. Klasyka z nutą nowoczesności to taka opcja, która sprawi, że gabinet jako całość będzie świetnie wyglądał.

Urządzenie biura

Jeśli wprowadzimy ciężkie meble do nich trzeba dobrać coś lekkiego. Szczególnie kobiece gabinety muszą tak wyglądać. Nie może być topornego wrażenia. Liczy się także funkcjonalność takiego miejsca. Muszą być tam szafy na dokumenty, eleganckie miejsce do spotkania z klientami. Nie można zapominać o dużym biurku i do niego oczywiście o idealnie dopasowanym do osobny fotelu biurowym, który będzie wyjątkowo praktycznym dodatkiem do takiego gabinetu.

Michał Krzema

Redakcja regeneracjestudni.pl