19 września 2016 Udostępnij

Gdzie trzymać dokumenty w niewielkim biurze?

Trudno nie zgodzić się z tym, że proces informatyzacji przebiega wyjątkowo szybko. Nie ma jednak takiego właściciela firmy, który nie narzekałby na dokumenty w swojej papierowej wersji oraz na to, że zajmują one szczególnie dużo miejsca.

Co więcej, w wielu firmach zajmują je również publikacje i książki, z których korzysta się podczas pracy. Poszukując idealnego rozwiązania tego problemu, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na regały biurowe. Tu jednak często daje o sobie znać kolejne utrudnienie, nie każde pomieszczenie pozwala bowiem na ich ustawienie.  (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-pracownicze/)

Co zatem zrobić, jeśli okazuje się, że wygospodarowanego miejsca już od dawna brakuje, a kolejne dokumenty piętrzą się na podłodze albo w kartonach?

Na szczęście, nawet w takiej sytuacji nie musimy zgadzać się na nieporządek. Pierwszym krokiem mającym na celu znalezienie wolnego miejsca jest staranne rozejrzenie się po biurze, jeśli bowiem brakuje nam wolnej przestrzeni, należy ją wygospodarować. Bardzo często zbawienny okazuje się w takiej sytuacji korytarz, można tam bowiem umieścić zamykane na klucz szafy na dokumenty. Oczywiście, ograniczony dostęp do takich szaf sprawia, że powinny do nich trafiać jedynie te materiały, które są wykorzystywane dość rzadko.

Często duży potencjał mają też okolice okien.

Półki mogą pojawić się w przerwie znajdującej się między oknami, dobrym pomysłem jest jednak również zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się pod parapetami. Wiele dokumentów może się też pojawić nad biurkiem oraz pod schodami, jeśli mamy możliwość ich aranżacji. W wielu biurach w regaliki zamienia się też nogi biurek, niewielkie regały są bowiem znakomitą podstawą dla blatów roboczych. W takim miejscu można przechowywać mniejsze publikacje, a nawet słowniki językowe.

Czasem na regał na dokumenty można też zamienić ściankę działową. Oczywiście, poszukiwań nie musimy wcale prowadzić samodzielnie, bardzo często pomocne okazują się bowiem również rady udzielane przez projektanta wnętrz. Ten jest w stanie zaproponować rozwiązania znacznie bardziej kreatywne niż meble wyłaniające się z każdego kąta biura.

Ilona Wójtowicz

Redakcja regeneracjestudni.pl