19 września 2016 Udostępnij

Jak zmieniają się meble biurowe - gorące trendy 2016 roku

Gdy poddajemy analizie światowe trendy, nie możemy nie zauważyć tego, że obecnie mamy do czynienia z nowościami odnoszącymi się do sposobu, w jaki urządza się biura. Jest to cenna informacja skierowana przede wszystkim do tych osób, które poszukują inspiracji, nie mają jednak pojęcia, jakimi rozwiązaniami się zainteresować.

Firma Pantone co roku ogłasza, jaki kolor zdominował ostatnie dwanaście miesięcy. Ma ku temu podstawy, mamy bowiem w jej przypadku do czynienia z podmiotem, którego zadanie polega na tworzeniu skali kolorów odpowiadającej potrzebom urządzeń cyfrowych.  (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-pracownicze/)

Gdy w grę wchodzi rok 2016 jej pracownicy wskazali przede wszystkim na róż oraz błękit. Początkowo kolory te opanowały przede wszystkim sferę prywatną, nie minęło jednak wiele czasu, a można było dostrzec ich coraz silniej zaznaczoną obecność w sferze publicznej. Oczywiście, trudno oczekiwać, że dość delikatne pastele sprawdzą się jako motyw przewodni dla całego biura, mogą bowiem sugerować infantylność. Gdy jednak szukamy pomysłu na ciekawe dodatki, trudno o lepsze kolory. Inny trend, na który warto zwrócić uwagę, polega na wydzielaniu coraz większej przestrzeni w biurze dla kwietników.

Coraz częściej mamy do czynienia z prawdziwymi ogrodami, a zmiana holu wejściowego w oranżerię budzi coraz mniejsze zdziwienie. Rośliny mogą nam pomóc między innymi dlatego, że potrafią oczyszczać znajdujące się w budynku powietrze, znakomicie regulują jednak również stopień wilgotności i mają pozytywny wpływ na nastrój pracowników. Nie mija także moda na bycie eko. Obecnie można się o tym przekonać między innymi w pomieszczeniach z meblami, które sprawiają wrażenie ocalonych przed zniszczeniem.

Co więcej, modne jest nawet stylizowanie ich na niestarannie zrewitalizowane. Oczywiście, nie są to meble, które sprawdzą się w kancelarii prawniczej, z pewnością jednak będą robić dobre wrażenie w tych przedsiębiorstwach, które reprezentują tak zwaną branżę kreatywną. Mówiąc o nowościach w wystroju wnętrz nie można też zapominać o dużych, barwnych grafikach w przestrzeni biurowej.

Katarzyna Nytko

Redakcja regeneracjestudni.pl